Kováts Mihály Emlék- Váltófutóverseny /2026.05.05./
Igazi sportünnepnek adott otthont ma a Ligeti Sportcentrum rekortán pályája, ahol a Kováts Napok keretében megrendezték a hagyományos váltófutó versenyt. A több évtizedes múltra visszatekintő esemény idén is méltó módon folytatta a hagyományokat.
A versenyen mind az öt karcagi általános iskola képviseltette magát, köztük intézményünk tanulói is.
Iskolánként nyolcfős csapatok álltak rajthoz: minden évfolyamot egy fiú és egy lány képviselt. A versenyzők 4x400 méteres váltófutásban mérték össze erejüket, ahol nemcsak a gyorsaság, hanem az összhang és a csapatszellem is kulcsszerepet játszott.
A tét sem volt kicsi: a rangos vándorkupa, amely immár 24 éve vándorol a legeredményesebb csapatok között. Tanulóink elszántan és kitartóan küzdöttek, végül az összesített eredmények alapján az 5. helyen zárták a versenyt.
Tanulóink hősiesen helyt álltak, és bár az összesítésben végül az 5. helyen végeztek, értékes tapasztalatokkal és élményekkel gazdagodtak a verseny során.
Fotók: https://www.szentpalkarcag.hu/gallery-album/592

milene